Gedania odprawiona z kwitkiem!

• autor: OgniwoAdmin, 2013-09-15 16:40

Do sporej niespodzianki doszło w niedzielę (15.09.2013) na boisku przy ulicy Sportowej. Faworyci, za których niewątpliwie uznawano drugą drużynę Gedanii Gdańsk musieli uznać wyższość Ogniwa Borkowo. Mecz zakończył się rezultatem 4:3 (3:0).

Jedenastka desygnowana przez trenera Mirosława Jurczyk była sporym zaskoczeniem. Na szczególną uwagę zasługuje skład defensywy, a mianowicie obecność Marcina Milewskiego na środku i Adama Biesika na boku. Nominalni skrzydłowi zostali wyznaczenie do łatania dziur pod nieobecność graczy formacji defensywnych.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Obydwie drużyny nie forsowały tempa, co sprawiało, że piłka znajdowała się w środkowej strefie boiska. W dziesiątej minucie fantastyczną okazję zmarnował Kolczyński, który z kilku metrów nie potrafił pokonać bramkarza gości. Po kolejnych dziesięciu minutach piłka znalazła drogę do siatki. Doskonałym uderzeniem popisał się Michał Derwich, który nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Bramka kolejki? Zdecydowanie tak. Goście próbowali odpowiadać, ale świetnie dysponowana defensywa nie pozwalała na więcej niż uderzenie z 25 metrów. Te strzały nie zagrażały bramce strzeżonej przez Mirosława Kobusa.

W czterdziestej minucie na tablicy widniał wynik 2-0. Bramkę strzelił świeżo upieczony Tata - Krystian Płotkowski. Bramka szczególna - z dedykacją dla kilku-tygodniowej Mai. Klasyczna kołyska i gramy dalej! Dwie minuty później, świetnie dziś dysponowany Derwich uderzył piłkę, której nie potrafił złapać bramkarz. Przed praktycznie pustą bramką stanął Adamski, który w takich sytuacjach nie zwykł się mylić. Do przerwy 3-0.

Jeśli któryś z kibiców myślał, że wynik 3-0 sprawi, iż gracze Ogniwa przejdą do defensywy - mocno się pomylił. Tuż po przerwie swoją drugą bramkę w tym meczu, a piątą w sezonie strzelił Marcin Adamski. Napastnik Ogniwa wykorzystał świetne podanie Dawida Tumińskiego.

Kolejne kilkanaście minut to stały napór gości. Wyraźnie zmęczeni gracze Ogniwa oddali inicjatywę co skutkowało strzeleniem bramki w 63 minucie przez gości. Błąd w kryciu wykorzystał skrzydłowy Gedanii, który stanął przed pustą bramką. Ten gol obciąża defensywę Ogniwa, które nie potrafiło dostatecznie szybko przekazać krycia.

W 71 minucie arbiter wskazał na wapno. Kobus, który rozgrywał dzisiaj naprawdę dobre spotkanie nie miał szans na obronę i skapitulował po raz drugi. Warto zauważyć, że decyzja o podyktowaniu rzutu karnego należała do tych ciężkich. Wielu arbitrów zagranie ręką Petryńskiego potraktowałoby inaczej, aniżeli zrobił to arbiter dzisiejszego spotkania.

Kolejne dwadzieścia minut to szarpana gra z obydwu stron. Ogniwo kontrolowało spotkanie nie dopuszczając graczy Gedanii do pola karnego. Ta sztuka udała się dopiero w 94 minucie, gdy padła bramka ustalająca wynik dzisiejszego meczu.

Ogniwo wystąpiło w składzie:

Mirosław Kobus - Adam Biesik, Marcin Milewski, Damian Łupiński, Dawid Petryński - Michał Derwich, Paweł Cybulko, Dawid Tumiński (65' Mirosław Jurczyk), Krystian Płotkowski (75' Karol Zackiewicz) - Marcin Adamski, Stanisław Kolczyński

Ogniwo Borkowo - Gedania II Gdańsk 4-3

20' Derwich,