Ogniwo - Neptuns: O klasę gorsi

• autor: OgniwoAdmin, 2013-10-06 14:54

Ogniwo Borkowo uległo Neptunsowi Gdańsk 0-4 (0-1). Choć wszyscy spodziewali się wyrównanego spotkania, to Gdańszczanie okazali się drużyną zdecydowanie lepszą. Zdeterminowani, skuteczni i waleczni - tak w trzech słowach można opisać ostatniego rywala Ogniwa Borkowo.

Ogniwo Borkowo odważnie rozpoczęło spotkanie. Przez pierwsze piętnaście minut spotkania gracze dowodzeni przez Mirosława Jurczyka popisali się kilkoma ofensywnymi akcjami. Jednakże z czasem zaczęła zarysowywać się przewaga Neptunsa. Pierwsze poważne ostrzeżenie miało miejsce w 27' minucie. Wówczas to górą był jednak Piotr Suchodolski - bramkarz Ogniwa Borkowo. Niestety, kolejny cios był już skuteczny. Suchodolski skapitulował w 41' minucie.

Przed przerwą Ogniwo miało okazję wyrównać. Bliski był tego Mirosław Jurczyk, który nie sięgnął piłki dośrodkowywanej przez Adam Biesika. Do przerwy - 0-1.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że może dojść do takiej klęski. Ogniwo na drugą połówkę wybiegło zmotywowane i po raz kolejny pierwsze minuty należały do gospodarzy. Kilka ładnych akcji to jednak wszystko na co było stać Ogniwo.

Nadzieje na korzystny rezultat zostały pogrzebane w 60 minucie spotkania, kiedy to napastnik Neptunsa umieścił piłkę w siatce po raz drugi. Uderzenie w okienko bramki - Suchodolski bez najmniejszych szans na udaną interwencję. Wyraźnie podłamane Ogniwo cały czas szukało sposobu na pokonanie bramkarza Neptunsa. Niestety wszystkie ataki kończyły się na dobrze zorganizowanej obronie rywala.

W 85' minucie na mieliśmy już 3-0. Indywidualny błąd obrońcy Ogniwa i kolejny gol Gdańszczan. Wynik spotkania został ustalony dwie minuty później - po stałym fragmencie. Dośrodkowanie z rogu boiska na bramkę zamienił środkowy pomocnik Neptunsa.

Piotr Suchodolski - Dawid Petryński, Łukasz Samuś, Marcin Milewski, Adam Biesik - Patryk Urban, Mirosław Jurczyk, Dawid Tumiński, Michał Derwich (68' Marcin Sarnowski) - Marcin Adamski, Stanisław Kolczyński

Ogniwo Borkowo - Neptuns Gdańsk 0-4 (0-1)