Zapowiedź VII kolejki: Morena Gdańsk - Ogniwo Borkowo

• autor: OgniwoAdmin, 2013-10-11 16:31

Po meczu z Neptunsem, Ogniwo Borkowo podejmie kolejną drużynę z Gdańska. W VII serii spotkań rywalem będzie Morena Gdańsk. Gospodarzami spotkania będą Gdańszczanie.

Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 11.00 (Niedziela, 13.10.2013).

Ogniwo do spotkania z Moreną przystępuje jako nieznaczny faworyt. Drużyna z Borkowa po sześciu ligowych kolejkach zdołała zgromadzić dziewięć punktów (8 miejsce). Z kolei, Gdańszczanie do tej pory zdobyli sześć oczek (10 miejsce). Z całą pewnością obydwie drużyny nie mogą być zadowolone ze swoich wyników.

Spotkanie z Moreną jest kluczowe w kontekście utrzymania kontaktu z czołówką ligi. Każda strata punktów mocno skomplikuję sytuację Ogniwa w tabeli. O aktualnej sytuacji w tabeli wypowiedział się pozyskany w tym sezonie Marcin Milewski: - Prawdę powiedziawszy spodziewałem się lepszego startu, ale mamy przed sobą jeszcze pięć spotkań w tej rundzie. Możemy zdobyć 15 punktów. Wszystko jest możliwe.

Tego optymizmu nie widać jednak w mediach. Prasa sportowa podkreśla, że Ogniwo potrzebuje zmian. Dziennik TuttoSport zachęca włodarzy klubu do zorganizowania treningów, które pomogą drużynie w walce o wyznaczone cele. Z tym postulatem zgadza się kapitan Ogniwa Borkowo, Paweł Cybulko: - Faktycznie, aby wygrywać trzeba wykonywać ciężką pracę na treningu. Bez tego nie mamy najmniejszych szans na walkę z czołówką.

Kto odegra kluczową rolę w spotkaniu z Moreną? Media są zgodne. Dyspozycja Łukasza Samusia, a co za tym idzie - całej formacji defensywnej uznawana jest za najważniejszą w kontekście walki o trzy punkty. Ostatnimi czasy, blok defensywny jest najwyżej ocenianą formacją.

Na co stać aktualnie Ogniwo? Czy piłkarzom z Borkowa uda się zmazać plamę po blamażu z Neptunsem? Na te i wiele innych pytań poznamy odpowiedź już w niedzielę.

Morena Gdańsk - Ogniwo Borkowo

Niedziela (13.10.2013), godz. 11.00

ul. Magellana, Gdańsk

autor: ~jarro 2013-10-11 22:15:26