Morena obnaża braki treningowe Ogniwa

• autor: OgniwoAdmin, 2013-10-19 17:51

Morena Gdańsk okazała się drużyną lepszą od Ogniwa Borkowo. Zawodnicy prowadzeni przez Mirosława Jurczyka ulegli Gdańszczanom 4-1 (0-1). Dla piłkarzy z Borkowa była to trzecia porażka z rzędu.

Zły stan murawy uniemożliwił grę piłką, co zmusiło obydwie drużyny do grania długimi podaniami. Jak się okazało - zdecydowanie lepszą drużyną w tym elemencie była Morena Gdańsk.

Wynik spotkania w ósmej minucie otworzył bramkarz drużyny z Moreny, który pokonał Piotra Suchodolskiego z jedenastu metrów. Arbiter na "wapno" wskazał po niefortunnym zagraniu ręką przez defensora Ogniwa - Marcina Sarnowskiego. Już dwie minuty później Ogniwo mogło wyrównać. Zza pola karnego strzał oddawał Michał Derwich. Niestety uderzenie nie znalazło drogi do siatki strzeżonej przez dobrze dysponowanego bramkarza Moreny Gdańsk.

Przez kolejne kilkanaście minut na boisku wiało nudą. Długie podania nie znajdowały swoich adresatów. Dopiero w 39 minucie po raz kolejny bramce Moreny Gdańsk zagroził Kolczyński. Etatowy wykonawca rzutów wolnych, po raz kolejny popisał się dobrym uderzeniem. Do przerwy jednak mieliśmy wynik 1-0 dla gospodarzy.

Druga odsłona gry rozpoczęła się fatalnie dla graczy Ogniwa. W 47 minucie spotkania Morena prowadziła już dwa zero. Dobrze bita piłka z rzutu rożnego znalazła swojego adresata w polu karnym. Suchodolski bez najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Ogniwo odpowiedziało po dwóch minutach. Bramkę zdobył Derwich, który - jak się później okazało przy strzale pomógł sobie ręką.

W kolejnych minutach Ogniwo ruszyło do ataku. Najpierw bramkarza próbował zaskoczyć Kolczyński strzałem z dystansu. Następnie próbkę swoich strzeleckich umiejętności zaprezentował Adamski. Na strachu bramkarza Moreny się skończyło.

W 61' minucie Ogniwo zostało jednak poważnie wybite z rytmu ataków. Skuteczna kontra gospodarzy i po raz kolejny gracze z Borkowa tracili dwie bramki do Gdańszczan. W 65 minucie trener Mirosław Jurczyk postanowił zaryzykować i zdecydował się na bardziej ofensywny wariant. Niestety - niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły i w 72' mieliśmy już 4-1.

Kolejne minuty to wymiana nieskutecznych ciosów. Z całą pewnością Morena Gdańsk okazała się drużyną zdecydowanie lepiej przygotowaną do gry na murawie, której stan można określić słowem - katastrofa. Pozostaje mieć nadzieję, że działacze drużyny z Gdańska poczynią kroki, które umożliwią modernizację.

Piotr Suchodolski - Dawid Petryński, Marcin Milewski, Łukasz Gwóźdź, Marcin Sarnowski (65' Mirosław Jurczyk) - Adam Biesik, Paweł Cybulko (60' Tomasz Domagała), Dawid Tumiński, Michał Derwich - Stanisław Kolczyński, Marcin Milewski

Morena Gdańsk - Ogniwo Borkowo 4-1 (1-0)

47' Derwich

autor: ~anonim 2013-10-22 16:26:09

avatar przy golu to juz nie mogles zaznaczyc ze bylo po sciwtnym podaniu z rzutu wolnego i kto podawal??