Zapowiedź VIII kolejki: Ogniwo Borkowo - GTS Rotmanka

• autor: OgniwoAdmin, 2013-10-19 18:13

W VIII kolejce spotkań dojdzie do długo wyczekiwanego spotkania pomiędzy Ogniwem Borkowo, a GTS-em Rotmanka. Derbowe spotkanie obfitują w emocje. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.

Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 12.00. W roli gospodarza wystąpi drużyna Ogniwa Borkowo.

Obok El Clasico i derbów D'Italia - najpopularniejsze, przyciągające największą uwagę widzów, odnoszące największe sukcesy marketingowe, bijące rekordy frekwencji - Derby Rotmanki. Tak w wielkim skrócie można przedstawić spotkanie pomiędzy zespołami Ogniwa Borkowo i GTS-u Rotmanka.

Historia ligowych spotkań pomiędzy Ogniwem, a Rotmanką jest bardzo krótka. Wszystko za sprawą występowania w innych ligach. Aktualny sezon jest dopiero trzecim w którym Ogniwo Borkowo i GTS Rotmanka występują w tej samej lidze. Użytkujące te same boisko zespoły do tej pory rozegrały zaledwie cztery oficjalne spotkania. Trzykrotnie wygrywał zespół z Rotmanki, a raz padł wynik remisowy. Bilans bramkowy: 8-4.

Historia jednoznacznie wskazuje faworytów najbliższego starcia. Jest nim zespół GTS-u Rotmanka, który w tym sezonie zdołał zgromadzić 13 oczek (4 miejsce). Ogniwo, które od dwóch meczów nie zdobyło punktu okupuje 9 miejsce w lidze (9 punktów).

Według nieoficjalnych informacji - Ogniwo Borkowo przed spotkaniem z Rotmanką odeszło od swoich standardów. Poza treningiem mentalnym wprowadzono zajęcia fizyczne, które mają pomóc odnaleźć formę drużynie z Borkowa. Choć nikt nie spodziewa się boiskowej rewolucji, to nieznaczna poprawa widoczna ma być już w niedzielę. Czy zajęcia prowadzone przez Mirosława Jurczyka przyniosą oczekiwane efekty? Na ocenę pracy szkoleniowca przyjdzie jeszcze czas.

Obok spotkania Fiorentina - Juventus, Derby Rotmanki są najciekawszym spotkaniem niedzieli. Nic dziwnego, że media poświęcają temu starciu tak dużo miejsca. Prasa sportowa zastanawia się w jakim zestawieniu wybiegnie drużyna Ogniwa Borkowo. Według ustaleń TuttoSport może dojść do zmiany formacji na derbowe spotkanie. Ile w tym prawdy? O tym przekonamy się już jutro.

Według mediów - kluczowa ma się okazać dyspozycja golkipera z Borkowa. Niemal na wszystkich grafikach promujących Derby Rotmanki pojawia się Piotr Suchodolski. Nazywany Borkowskim Nikopolidisem, Piotr Suchodolski prezentuje wysoką formę w tym sezonie.

Ogniwo Borkowo - GTS Rotmanka

Niedziela (20.10.2013), godz. 12.00