Ogniwo po raz kolejny przegrywa

• autor: OgniwoAdmin, 2013-11-01 15:06

Ogniwo Borkowo czwarty raz z rzędu nie zdobywa punktów w spotkaniu ligowym. Tym razem drużyną lepszą od Ogniwa okazał się GTS Mokry Dwór. Spotkanie zakończyło się nikłą wygraną gospodarzy 3-2 (2-0).

Mecz pomiędzy Ogniwem, a GTS-em Mokry Dwór rozpoczął się z około 25 minutowym opóźnieniem. Wszystko za sprawą braku rezerwowego kompletu strojów gospodarzy. W normalnych warunkach sędzia powinien odgwizdać walkowera dla drużyny gości. Tak się jednak nie stało.

Mirosław Jurczyk po raz kolejny do dyspozycji nie miał ani jednego rezerwowego. Brak pola manewru skutkował debiutem Dawida Petryńskiego w formacji ataku.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego rozpoznania. Pierwsze ostrzeżenie dla Ogniwa miało miejsce w 20'. Wówczas to strzał głową napastnika Mokrego Dworu pewnie wyłapał Mirosław Kobus. Osiem minut później było już jednak 1-0. Bramkę z oczywistego spalonego strzelił David Olivan Buil. Na nic się zdały protesty graczy Ogniwa.

Ogniwo próbowało odpowiedzieć, ale w bramkę nie mógł wstrzelić się Adamski. Osiem minut później indywidualną akcją przeprowadził skrzydłowy gospodarzy i mieliśmy 2-0. Wyraźnie zdominowane Ogniwo do szatni schodziło w niezbyt dobrych humorach.

Po przerwie Ogniwo zaczęło grać zdecydowanie lepiej. Niestety po piętnastu minutach piłkarzy z Borkowa było na boisku już tylko dziesięciu. Wszystko za sprawą absurdalnej czerwonej kartki dla Pawła Cybulko.

Minutę później Mokry Dwór wykorzystał grę w przewadze i strzelił bramkę na 3-0. Dziesięciu graczy nie zamierzało się jednak poddawać. Zdeterminowana, waleczna dziesiątka chciała za wszelką cenę zdobyć bramkę kontaktową. Ta sztuka udała się już w 62' minucie. Strzelcem bramki - Stanisław Kolczyński.

Wyraźnie zmotywowani gracze Ogniwa rzucili się do ataku. Zdecydowanie lepiej radząca sobie ofensywa dawała się we znaki obrońcom z Mokrego Dworu. W 74' minucie bramkę zdobył Adamski. Te trafienie przywróciło wiarę graczom z Borkowa. Wszystko było możliwe.

Kolejne piętnaście minut to ciągłe ataki ze strony Ogniwa Borkowo i sporadyczne kontry gospodarzy. Niestety, dwa strzelone gole w dziesiątkę to maksimum na które było stać piłkarzy Borkowa w sobotnie popołudnie.

Mimo, że wynik po raz kolejny nie jest satysfakcjonujący, to piłkarze z Ogniwa zaprezentowali się z dobrej strony.

Antybohaterem spotkania z całą pewnością był sędzia. Choć, Ogniwo dalekie jest od zwalania winy na arbitra, to trudno nie być rozczarowanym, gdy ktoś popełnia błędy, które mają ogromny wpływ na wynik i przebieg całego spotkania.

Mirosław Kobus - Tomasz Domagała, Mirosław Jurczyk, Marcin Milewski, Adam Biesik - Stanisław Kolczyński, Łukasz Samuś, Paweł Cybulko, Michał Derwich - Dawid Petryński, Marcin Adamski

GTS Mokry Dwór - Ogniwo Borkowo 3-2 (2-0)

62' Kolczyński

74' Adamski