Ogniwo gromi Rusocin!

• autor: OgniwoAdmin, 2013-11-09 15:17

W ostatniej kolejce rundy jesiennej Ogniwo Borkowo pewnie pokonało GTS II Rusocin 1-6 (1-1). Kibice zgromadzeni na boisku w Rusocinie byli świadkami pokazu siły ognia drużyny z Borkowa.

Dzięki temu zwycięstwu Ogniwo nadal może marzyć o zajęciu wysokiego miejsca w lidze.

Problemy kadrowe, które towarzyszą Ogniwu od kilku kolejek sprawiły, że Mirosław Jurczyk zmuszony był do kolejnych eksperymentów taktycznych. O ile skład defensywy nie był dla nikogo zaskoczeniem, o tyle obecność Milewskiego w środku pomocy była sporym zaskoczeniem. Jak się później okazało - bardzo przyjemnym zaskoczeniem. W formacji ataku - zgodnie z przewidywaniami znalazł się Petryński i Adamski.

Mecz rozpoczął się od składnych akcji gospodarzy. Piłkarze z Rusocina świetnie operowali piłką w środku pola, co sprawiało wiele trudności drużynie Ogniwa. W 8' minucie optyczna przewaga Rusocina została zamieniona na bramkę. Z całą pewnością nie takiego początku oczekiwali goście.

Na odpowiedź Ogniwa nie trzeba było długo czekać. Sarnowski uruchomił Stanisława Kolczyńskiego, który niesamowicie szybko wbiegł piłką w pole karne i umieścił piłkę w siatce. Widać, że decyzja o przesunięciu "dziewiątki" Ogniwa była strzałem w "dziesiątkę". Kolczyński zachwyca swoimi rajdami, co zauważyli kibice. W ramach podziękowań za świetną grę w tym sezonie urządzili kartoniadę z jego podobizną.

Następnie gra nieco się uspokoiła. Swoją szansę miał jeszcze Kolczyński, ale nie potrafił skierować piłki do pustej bramki. Rusocin górował w ataku pozycyjnym, ale kontry Ogniwa wyglądały naprawdę groźnie. Do przerwy: 1-1.

Na drugą połowę Ogniwo wyszło ze zdecydowanie innym nastawieniem. Dyspozycje taktyczne Mirosława Jurczyka zdecydowanie podniosły poziom organizacji gry w defensywie. Doskonałą pracę zaczął wykonywać Milewski, który nie przegrał ani jednego pojedynku główkowego.

Ogniwo z minuty na minutę grało coraz lepiej. Świetną pracę wykonywał Adamski, który napędzał ataki swojej drużyny. Jednocześnie defensywa Ogniwa nie pozwalała na oddanie strzału drugiej drużynie GTS-u Rusocin. Gra na tym etapie mogła się naprawdę podobać.

W 59 minucie przewagę na bramkę zamienił Dawid Petryński. Waleczny napastnik zdobył bramkę, której urodę nie sposób opisać. Prostopadłe podanie od Milewskiego i prawdziwy popis Petryńskiego w polu karnym. Trudno ukrywać zachwyt nad tą bramką - Stadiony Świata. Opanowanie godne najlepszych napastników.

Cztery minuty później byliśmy świadkami trzeciej bramki dla Ogniwa. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Stanisław Kolczyński. "Błyskawica" z Borkowa, bo na taki przydomek zapracował Kolczyński nie pozwoliła na skuteczną interwencję bramkarza. Na tablicy wyników 3-1.

Kolejne minuty to dalsza dominacja Ogniwa. W 69 minucie kibice zgromadzeni na trybunach w Rusocinie byli świadkami perfekcyjnie wykonanego rzutu wolnego. Piłkę Gwoździowi wyłożył Dawid Petryński, a ten skierował piłkę nad murem w górny róg bramki.

Dwie minuty później Ogniwo po raz kolejny "ukąsiło". Swoją kolejną bramkę w tym sezonie zdobył skrzydłowy Ogniwa - Michał Derwich. "Ibra" znalazł się w dogodnej sytuacji. Najpierw uderzył w bramkarza, by przy drugiej próbie nie dać mu najmniejszych na skuteczną interwencję. Zlatan Borkowa opuścił boisko dwie minuty później. Jego miejsce na placu boju zajął Tomasz Domagała.

Mimo korzystnego rezultatu Ogniwo nie zamierzało się cofnąć. Tym bardziej, że kilka minut wcześniej gracz gospodarzy został wyrzucony za obrazę sędziego. Przewaga liczebna sprawiła, że GTS II Rusocin praktycznie nie mógł wyjść z własnej połowy.

Ostatnia bramka w tym meczu padła w 83 minucie. Na 17 metrze faulowany był Petryński. Do piłki podchodzi nie kto inny jak Łukasz Gwóźdź i ustala wynik spotkania na 1-6. Sprytny strzał obok słupka nie dał najmniejszych szans golkiperowi na udaną interwencję.

Na miano zawodnika meczu zasłużył Dawid Petryński, którego bramka była rozkoszą dla oczu. Na wyróżnienie zasłużył również Gwóźdź, którego dwa gole z rzutów wolnych powinny być sygnałem dla Tumińskiego i Kolczyńskiego, którzy ostatnimi czasy specjalizowali się w stałych fragmentach.

Kobus - Sarnowski, Samuś, Gwóźdź, Biesik - Kolczyński, Jurczyk, Milewski, Derwich (73' Domagała) - Petryński, Adamski

GTS II Rusocin - Ogniwo Borkowo

13', 63' Kolczyński

59' Petryński

69', 83' Gwóźdź

71' Derwich

autor: ~NH 2013-11-10 12:10:37

avatar Gwóźdź do Widzewa !

autor: ~Anonim 2013-11-10 12:34:37

avatar Czyś Ty ochujał ?