Samorządowcy zawstydzeni!

• autor: OgniwoAdmin, 2014-03-10 12:54

Ogniwo Borkowo w dobrym stylu pokonało Samorządowców Pruszcza Gdańskiego 7-1 (4-0). Doskonałe warunki do gry sprawiły, że piłkarze Ogniwa mogli zaprezentować pełnię swoich umiejętności.

Mirosław Jurczyk przed spotkaniem miał nie lada orzech do zgryzienia. Pierwszy raz w historii drużyny mieliśmy do czynienia z tzw. problemem bogactwa. Cóż... oby częściej.

Co prawda przewidywane składy podawane były na kilkanaście godzin przed spotkaniem przez Marcę i TuttoSport, to i tak nie odbyło się bez niespodzianek. Największym zaskoczeniem była obecność Petryńskiego (Seniora) w wyjściowej jedenastce. Defensor Ogniwa borykał się bowiem z urazem i trudno było spodziewać się, że pojawi się na placu gry od pierwszej minuty.

Spotkanie rozpoczęło się kilka minut po godzinie 19.00. Doskonała płyta boiska pozwalała spodziewać się "gry piłką" z obydwu stron. Już na samym początku Ogniwo pokazało, że to ono zamierza prowadzić grę. Długie utrzymywanie się przy piłce i mądra, przemyślana gra sprawiała wiele trudności Samorządowcom. Optyczna przewaga na bramkę została zamieniona na bramkę już na samym początku. Akcję skrzydłem przeprowadził Biesik z Derwichem. Ten pierwszy dograł piłkę na siódmy metr, gdzie doskonale znalazł się Tumiński i wpakował piłkę do bramki.

Ogniwo nie przestawało atakować. Chwilę później swoją drugą bramkę zdobył Tumiński. Za komentarz do tej bramki niech posłużą słowa komentatora wczorajszego meczu:

Tumiński... nie ma spalonego. Dwa, dwa, dwa zero... Dawid Tumiński. Ależ akcja, ależ dzień BaloTumina!. "Dojrzał" - mówił o tym w wywiadach Krzysztof Tumiński, "kiedyś na niego krzyczałem" - ale dzisiaj jest dumny jak całe Borkowo.

Tumiński swoją wysoką dyspozycję potwierdził jeszcze raz - kilka minut później po asyście Petryńskiego pokonał bramkarza rywali po raz trzeci. Klasyczny hattrick stał się faktem.

Kropkę nad "i" w pierwszej połowie postawił Kolczyński. Indywidualna akcja Borkowskiej Błyskawicy - palce lizać. Kolczyński, który w poprzedniej rundzie beznamiętnie obijał słupki i poprzeczki rywali - drugi raz z rzędu wpisał się na listę strzelców w meczach sparingowych.

Po dwudziestu pięciu minutach Mirosław Jurczyk zmienił dziesięciu zawodników, pozostawiając jedynie Kobusa na bramce. Do przerwy jednak wynik się nie zmienił - na tablicy wyników widniało imponujące 4-0.

Na drugą połowę Ogniwo wyszło w pierwotnym składzie. Druga połowa nie zaczęła się jednak za dobrze. Nieporozumienie duetu Gwóźdź-Biesik zostało wykorzystane przez napastnika Samorządowców. Bramkę Pruszczan można określić mianem - "pierwszego, a zarazem ostatniego ostrzeżenia".

Na gola Samorządowców odpowiedzieli... Samorządowcy. Samobójczym trafieniem "popisał się" defensor gospodarzy. Derwich, który w tej akcji nie trafił w piłkę skomentował to po spotkaniu następująco:

- Nie jestem egoistą. Widziałem od początku, że defensor Samorządowców ma chrapkę na strzelenie gola, więc po prostu ją przepuściłem.

5-1 to jednak zdecydowanie za mało. Kolejną bramkę dla Ogniwa zdobył powracający do Ogniwa Krzysztof Horobiński. Popularny "Pinio" wykorzystał dogranie Zackiewicza i z najbliższej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

To nie było jednak ostatnie słowo piłkarzy z Borkowa. Strzelanie bramek Samorządowcom spodobało się tak bardzo, że dołożyli jeszcze jednego samobója. Trzeba przyznać, że skuteczność na "swoją" bramkę była naprawdę imponująca. Ustrzelić dublet swojaków - to nie zdarza się zbyt często.

Ogniwo Borkowo - Samorządowcy Pruszcz Gdański 7-1 (4-0)

Tumiński 8', 15', 19'

Kolczyński 24'