Ogniwo z kolejnym zwycięstwem w sparingu!

• autor: OgniwoAdmin, 2014-03-14 13:27

Ogniwo kontynuuje swoją zwycięska serię w meczach sparingowych. Tym razem piłkarze Borkowa pokonali na wyjeździe Orła Jasień 4-2. Spotkanie odbyło się w niedzielę (16.03.2014).

Mecz sparingowy z Orłem Jasień został zorganizowany na ostatnią chwilą. Nieprofesjonalne zachowanie ze strony ekipy GKS II Kolbudy sprawiło, że włodarze Ogniwa musieli w ciągu kilku godzin znaleźć alternatywę. Jak podaje Marca - tak sprawna organizacja sparingu to wynik szerokich znajomości Łukasza Samusia.

Mecz rozpoczął się o godzinie 14.00. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały, jednakże nie wpłynęło to na nastawienie obydwu ekip. Ogniwo, które w Jankowie Gdańskim pojawiło się w liczbie piętnastu graczy wyszło w następującym zestawieniu: Kobus - Sarnowski, Samuś, Gwóźdź, Biesik - Horobiński, Urban, Kasiulanis, Derwich - Adamski, Tumiński. Obecność na ławce takich tuzów jak Cybulko, Waszak, Piechota czy Petryński wskazywała, że kadra obecna na meczu była naprawdę silna.

Spotkanie rozpoczęło się od chaotycznych ataków obydwu ekip. Jeden z nich został zamieniony na bramkę przez graczy Orła Jasień. Po kilku minutach gospodarze mieli okazję podwyższyć na 2-0 jednak Kobusa uratował słupek.

Ogniwo jednak nie zamierzało się poddać. Konsekwentna realizacja planu taktycznego sprawiła, że ataki piłkarza Borkowa były coraz groźniejsze. Jeszcze przed przerwą mieliśmy wyrównanie. Wszystko za sprawą Urbana, który świetnie znalazł się w polu karnym i umieścił piłkę tuż przy słupku. Do przerwy 1-1.

Zdecydowanie bardziej ciekawa była druga połowa, a dowodem na to jest liczba strzelonych bramek. Kibice na Jankowo Stadium w ciągu drugich czterdziestu pięciu minut obejrzeli aż cztery bramki.

W 58' bramkę dającą prowadzeniu graczom z Borkowa zdobył niezawodny Adamski. I choć do tej pory trudno określić, czy Adamski strzelał dośrodkowywał to - z całą pewnością należą mu się słowa uznania.

Siedem minut później ponownie o swojej obecności na boisku przypomniał Urban. Określany mianem "Następcy tronu w barze Smaczek" pomocnik dopadł piłki w polu karnym i potężnym strzałem z woleja pokonał bezradnego bramkarza rywali. Urban zapytany o swój występ powiedział:

- Może wszyscy zrozumieją, że Urban to nie tylko charakter Terrego (przyp. red.: patrz - konflikt Terry Bridge), ale także świetny piłkarz. A i chciałem zdementować publicznie - nie zmieniłem samochodu.

Po kolejnych kilku minutach mamy cztery jeden. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Biesik wprost na głowę Horobińskiego, a ten uderza w słupek... do piłki dopada Adamski i strzela swoją drugą bramkę w tym meczu.

W samej końcówce spotkania Orzeł Jasień wywalczył wątpliwy rzut karny. Kobus wyczuł rywala, ale strzał był na tyle silny, że piłka znalazła drogę do siatki. Orzeł - Ogniwo 2-4.

Orzeł Jasień - Ogniwo Borkowo

Urban 39', 65'