Ogniwo zwycięskie w kolejnym sparingu!

• autor: OgniwoAdmin, 2014-08-10 13:50

Ogniwo Borkowo pewnie pokonało drużynę Orła Straszyn 4-1 (2-0). Mecz rozegrany został w sobotę (09.08.2014) na boisku w Straszynie. Było to pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym do sezonu 2014/2015.

Spotkanie z Orłem Straszyn zostało zainicjowane w miejsce meczu z Wisłą Drewnica, która w ostatniej chwili odmówiła przyjazdu w niedzielę. Zmiana rywala nie pokrzyżowała planów Ogniwa, czyli zwycięstwa. A-klasowy Orzeł Straszyn stanowił spore wyzwanie dla ogniw Trenera Łukasza Samuś. Biorąc pod uwagę, że Ogniwo w obecnym okresie przygotowawczym jeszcze nie wygrało żadnego spotkania - zdecydowanym faworytem był rywal grający klasę wyżej.

Ogniwo do meczu przystąpiło w następującym zestawieniu: Kłos - Domagała, Milewski, Biesik, Kwolek - Horobiński, Żuk, Uber, Derwich - M. Samuś, D. Petryński

Pierwsze dziesięć minut to chaotyczna gra z jednej i drugiej strony. Pierwszy celny strzał na bramkę oddała drużyna Orła Straszyn, ale na posterunku stał Szymon Kłos. Gra nabierała tempa. Obydwie drużyny zaczynały tworzyć coraz składniejsze akcje.

W 32 minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Marek Samuś. Borkowski Fernando Llorente spogląda na sędziego, a ten bez cienia wątpliwości wskazuje na "wapno". Do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Biesik i przypomina wszystkim kim był Antonin Panenka. 1-0.

Zdeterminowane Ogniwo nie przestawało atakować, świetnie na skrzydłach spisywali się Derwich i Horobiński, którzy stanowili motor napędowy zespołu. Po jednej z akcji skrzydłem mieliśmy 2-0. Doskonała piłkę wykorzystał Marek Samuś. Llorente ściągnął koszulkę, rozejrzał się niczym David Hasselhoff w zwiastunie Słonecznego patrolu i posępnym wzrokiem szukał fanek. Jak dowiedział się nasz wysłannik - tego wieczoru Llorente planował ustrzelić gola także poza boiskiem.  Do przerwy 2-0.

Po przerwie gra nie straciła na uroku. Doskonale zorganizowany duet Żuk-Uber nie dawał szans rywalom w środku pola. Trener dał odpocząć aktywnemu w pierwszej połowie Horobińskiemu i wpuścił Karola Zackiewicza. Popularny "Zupa" bardzo szybko odpowiedział szkoleniowcowi i strzelił bramkę na 3-0. Świetne zejście do środka i strzał przy krótkim słupku. Nieporadnie interweniujący bramkarz wyciągał piłkę z bramki po raz kolejny.

Mimo korzystnego rezultatu Ogniwo dalej było aktywne w ofensywie. Strzelcem gola nie kto inny, jak Marek Samuś. Egzekutor Ogniwa wykorzystał świetną piłkę ze skrzydła i bez najmniejszych problemów pokonał bramkarza ze Straszyna.

W doliczonym czasie gry Orzeł Straszyn strzelił honorową bramkę. Po strzale z dystansu kłos wybił piłkę pod nogi napastnika, który skierował piłkę do siatki. Wszystko zostało jednak szybko wybaczone numerowi 1 Ogniwa, bowiem Kłos całe 90 minut grał z kontuzją kciuka.

Ogniwo wystąpiło w następującym składzie:

Kłos - Domagała, Milewski, Biesik, Kwolek (Sarnowski) - Horobiński (Zackiewicz), Żuk (Waszak), Uber, Derwich - Samuś, Petryński (Zieniuk)

Orzeł Straszyn - Ogniwo Borkowo 1-4 (0-2)

Biesik 32'

Samuś 42', 78'