Sopot Karlikowo odesłany z kwitkiem!

• autor: OgniwoAdmin, 2014-09-05 19:49

W środę (03.09.2014) Ogniwo Borkowo pewnie pokonało drużynę Karlikowa Sopot 4-0 (3-0) w ramach rozgrywek kwalifikacyjnych do Pucharu Polski. Ogniwo, które debiutuje w rozgrywkach Pucharu Polski awansowało do III rundy kwalifikacyjnej. Kolejnego rywala drużyna Borkowa ma poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

Ogniwo Borkowo, które w tym sezonie przez media określane jest mianem "nieobliczalnego" przystąpiło do spotkania z Karlikowem Sopot w następującym zestawieniu: Kłos - Kwolek, Nowak, Biesik, Skocki - Petryński D., Łupiński, Gwóźdź, Petryński W., Milewski - Makuch.

Spotkanie rozpoczęło się dokładnie o godzinie 18.00. Już po kilku pierwszych minutach można było wywnioskować, że żadna z drużyn nie będzie miała łatwo. Jednakże to Ogniwo było stroną przeważająca. Potwierdzenie tych słów znaleźliśmy w 15 minucie, kiedy to po raz pierwszy drużyna Borkowa poważnie zagroziła bramce Karlikowa. Dokładne dośrodkowanie Petryńskiego nie zostało jednak wykorzystane przez Makucha. Pięć minut później napastnik Ogniwa był już skuteczny i strzał z 16 metra znalazł drogę do bramki.

W 30 minucie Ogniwo po raz drugi okazało się skuteczne. Swoją drugą bramkę w meczu zdobył Robert Makuch. Udowadniający, że "10" nie znalazła się na jego plecach przypadkiem napastnik Ogniwa poruszył całe trybuny. Meksykańska fala, która przechodziła w czasie skutecznej akcji Ogniwa została przerwana przez spikera zawodów, a sam strzelec mógł radować się głośnym podziękowaniem kibiców - "Robert..." - "Makuch"!

Ogniwo kontrolowało sytuację na boisku. Świetnie zorganizowana defensywa nie dopuszczała do groźnych sytuacji. Zupełnie odwrotnie było pod bramką Karlikowa, gdzie duet Petryński - Makuch popisywali się coraz składniejszymi akcjami. Ten drugi w 38 minucie skompletował hattricka. Mocne uderzenie z ostrego kąta w połączeniu z nieporadną interwencją bramkarza gości skutkowało okazałym 3-0 do przerwy.

Choć wynik mógł wskazywać, że Karlikowo podda się w drugiej połowie to tak wcale się nie stało. Po dwóch zmianach w ekipie gości można było zauważyć wyższą jakość. Na Ogniwie nie zrobiło to jednak wielkiego wrażenia, a szczególnie na Makuchu, który po przerwie postanowił raz jeszcze ukąsić.

Po spotkaniu w mediach rozpętała się prawdziwa burza związana z Makuchem. Kiedy w TuttoSport nagłówki krzyczały "Inzaghi z Borkowa", Marca podawała "Ogniwo ma swojego Teveza", a La Gazetta huczała: "10" we właściwych rękach, to sam zainteresowany podpisywał lojalkę z włodarzami swojego klubu. Miejmy nadzieję, że napastnik Ogniwa utrzyma skuteczność i będzie prawdziwym postrachem ligi, jak i pucharu.

Mecz z Karlikowem stanowił prawdziwy pokaz siły Ogniwa. Zdeterminowani, waleczni, stanowiący kolektyw. I choć nadal jest co poprawiać, to sami piłkarze mają prawo być dumni ze swojej postawy.

autor: ~g 2014-09-08 17:28:48

avatar widze ze stronka dośc propagandowa, ani słowa o porażce w lidze z goszynem a nastepnie z różynami, ehh nie ladnie Panie Admin

autor: OgniwoAdmin 2014-09-09 16:18:09

Profil OgniwoAdmin w Futbolowo Już się poprawiam, jest i notka o meczu z Różynami. Z meczu z Goszynem nie ma, bo akurat tak się złożyło :)