statystyki szczegółowe

Aktualności

Ogniwo Borkowo - GKS II Żukowo: 3 punkty dla Ogniwa!

• autor: OgniwoAdmin, 2014-10-08 11:20

Wczesne, niedzielne popołudnie 5 października okazało się szczęśliwe dla piłkarzy Ogniwa. Po jednym z najbardziej wyrównanych spotkań w tym sezonie, udało się odnieść kolejne zwycięstwo i przedłużyć passę zwycięstw w meczach ligowych. Tym razem ze spuszczonymi głowami wyjechali piłkarze rezerw GKS Żukowo.

Pierwsza połowa choć bardzo wyrównana, nie zaowocowała bramkami. Szczególnie szkoda zmarnowanego rzutu karnego, który podyktowany został za faul na Robercie Makuchu. Pechowym strzelcem kapitan Adam. Ważną rolę odegrał również bramkarz Ogniwa. Kilka bardzo dobrych interwencji Szymona Kłosa uchroniło gospodarzy przed stratą bramki.

Gra po przerwie wyraźnie się ożywiła. Obie drużyny zamierzały zgarnąć komplet punktów. Wymiana ciosów przyniosła pierwszy efekt w 57 minucie, kiedy to piłkarze GKS Żukowo przeprowadzili oskrzydlającą akcję. Płaskie dośrodkowanie z lewej strony nieszczęśliwie minęło obrońców Ogniwa i napastnik GKSu dopełnił tylko formalności oddając pewny strzał z 6 metrów. Mamy 0-1.

Piłkarze Ogniwa nie mieli zamiaru długo czekać na odpowiedź. Już po 5 minutach mieliśmy 1-1. Wydawało się, że dośrodkowanie Łukasza Gwoździa było nieco za głębokie, jednak z lini końcowej wygarnął je jeden z pomocników i szczęśliwym zagraniem skierował piłkę prosto pod nogi Wojtka Petryńskiego, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

Kilka chwil później Ogniwo objęło prowadzenie. Po rzucie rożnym wybita piłka spadła na głowę Michała Derwicha. Ten zagrał ją do niezawodnego Roberta Makucha, który stanął oko w oko z bramkarzem. Zapytał go w "który róg?", ale chyba nie dostał odpowiedzi, bo pewnym uderzenim posłał piłkę między jego nogami.

Do końca meczu obie drużyny miały kilka okazji, jednak zdeterminowane Ogniwo dowiozło korzystny wynik i mogło cieszyć się z kolejnego kompletu punktów. W przyszłą niedzielę kolejne ważne spotkanie - derby Ogniwo Borkowo - GTS Rotmanka.

Ogniwo Borkowo 2 - 1 GKS II Żukowo

Bramki dla Ogniwa: Petryński 62', Makuch 66'

Skład: Kłos - Milewski, Nowak, Biesik (C), Mospinek - Derwich (Skocki), Gwóźdź, Cybulko (Uber), Petryński (Waszak), Horobiński (Zackiewicz) - Makuch